Urządzenia do przygotowania gleby i trawnika w ogrodzie

0
Share

Wiosna to czas na prace ogrodowe, a pierwszym krokiem jest odpowiednie przygotowanie gleby pod uprawę roślin, wysiew nasion, założenie trawnika. Można oczywiście posłużyć się podstawowym sprzętem ogrodowym, ale dużo łatwiej i szybciej będzie używać tych bardziej zaawansowanych typu glebogryzarka, wertykulator czy kultywator.

To pomoże Ci szybko i sprawnie przygotować glebę do założenia trawnika i uprawy roślin

Wbrew pozorom nie jest łatwo założyć i pielęgnować ogród. Wymaga to poświecenia sporej ilości czasu, energii i pieniędzy. Zadbany ogród prezentuje się jednak fenomenalnie, jest praktyczną ozdobą posesji. Włożony trud i zainwestowane środki z całą pewnością są tego warte. Niektóre prace można wykonać ręcznie, a w innych wyręczyć się specjalistycznymi narzędziami i maszynami. Jeśli zależy nam na tym, aby trawnik był bardziej wytrzymały, warto napowietrzyć go przy pomocy aeratora. Jest on wzbogacony o specjalne kolce nakłuwające glebę, co pomaga rozluźnić podłoże, czyli efektywniej odżywić glebę od wewnątrz. Użycie aeratora jest skutecznym sposobem na poprawienie dostępu wody do korzeni trawnika, co przełoży się na szybszy wzrost trawy. Można ją odżywić także dzięki mulczowaniu. Mulcz pomaga utrzymać optymalną wilgotność gleby, zmniejszając jej parowanie i zapobiegając nadmiernej ekspansji chwastów.

W ogrodzie niemile widziane są mchy, dlatego konieczne jest przecinanie filcu na trawniku, do czego można użyć wertykulatora. Pozwala napowietrzyć trawnik, pobudzić trawę do wzrostu, poprawić kondycję trawnika. Wiosna i jesień to dokonały czas na wertykulację. Glebogryzarka przydaje się wiosną do przygotowania podłoża przed zasianiem nasion. Intensywnie spulchnia glebę, napowietrzając ją i odchwaszczając. Za jej pomocą można równomiernie rozprowadzić kompost, nawóz. Wszystko to odbywa się bez pozostawiania jakichkolwiek grudek. Podłoże idealnie nadaje się do wysiewu trawy czy roślin. Do szybkiego spulchnienia ziemi można użyć kultywatora. Narzędzie to ma dużo większą moc i doskonale sprawdza się przy dużej powierzchni. Jeśli komuś zależy na błyskawicznym spulchnieniu gleby w przypadku dużego terenu, to kultywator będzie lepszym wyborem niż glebogryzarka. Trzeba jednak liczyć się z tym, że pozostawia on grudki.

Related Posts
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *